Hakkımızda

Rabia Tokat Özdemir sanatla 2000 yılının başlarında tanışmıştır. Özdemir, geçirdiği ağır rahatsızlık sonrasında kendisini sanatla rehabilite etmiş ve bu alana ilk dokunuşunu resim aracılığıyla yapmıştır. Resim yapmanın kendisinde yarattığı olumlu değişiklikleri kısa sürede fark edip triko ve seramik gibi farklı alanlarda da yaratıcılığını sürdürmüştür.

Girişimcilikte Önce Kadın Projesi kapsamında İstanbul Kadıköy Halk Eğitimi Merkezi’nde eğitim alan Rabia Tokat Özdemir, yüzlerce çini ve seramik ürün tasarlamıştır. Hayallerinin peşini hiç bırakmayan Özdemir, kendisi gibi hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadınlara bir rol model olmaktadır. Rabia Tokat Özdemir ürettiği eserleri hem internet sitesinde satışa sunmakta, hem de açmış olduğu galeride ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Art Sequoia yalnızca Rabia Tokat Özdemir’in hayallerini gerçekleştirdiği bir galeri değil aynı zamanda girişimci kadınlara umut vaat eden bir kurumdur. Art Sequoia sanatla buluşmak isteyen fakat imkan bulamayan tüm kadınlar için bir eğitim merkezi niteliğindedir. Workshop ve eğitimlerle kadınları sanatla bütünleştiren galeri, kurucusu gibi birçok kadını hayata bağlayan bir köprü olma hedefindedir.